Pozycjonowanie stron Strony internetowe Sklepy internetowe Studio graficzne Realizacje Klienci Blog Darmowa wycena Kontakt

Jak pozycjonować stronę internetową? Poradnik pozycjonowania

Kategoria: Pozycjonowanie


Jak pozycjonować stronę internetową? Poradnik pozycjonowania

 

Cieszymy się bardzo z tego powodu, że chcesz pozycjonować swoją stronę internetową. Pamiętaj - na to nigdy nie jest za późno i najwyższy czas pokazać Twoją stronę internetową na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google. 

Żeby móc rozpocząć promocję strony internetowej w internecie musimy odpowiedzieć na pytanie co to jest pozycjonowanie i jakie efekty daje. 

Co to jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych, inaczej SEO ( Search Engine Optimisation) to działania, których celem jest zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach organicznych wyszukiwania. Wyniki organiczne są to bezpłatne wyniki wyszukiwania. Składają się na to działania wykonywane bezpośrednio na stronie internetowej (on page), jak i poza nią (off page). Wszelkie działania SEO powinny być wykonywane według wytycznych Google dla Webmasterów

 

Jakie korzyści daje pozycjonowanie strony internetowej? 

Pozycjonowanie stron to długofalowy proces, który daje wymierne korzyści. Jest to przede wszystkim zwiększenie pozycji w wyszukiwarce Google oraz zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem - Zalety pozycjonowania strony internetowej, aby odkryć jakie korzyści może przynieść pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego. 

 

Jak pozycjonować stronę internetową?

Na samym początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jakie efekty chcesz osiągnąć i kim są Twoi klienci. Gdy już znajdziesz odpowiedź na te pytania zastanów się co Twoi klienci mogą wpisać w wyszukiwarkę Google, by trafić na Twoją stronę internetową. Dzięki takiemu zabiegowi określamy listę słów kluczowych, na których nam najbardziej zależy. 

Po określeniu fraz oraz zapoznaniu się z wytycznymi Google dla webmasterów najwyższy czas na praktykę. 

W pierwszym etapie należy przeprowadzić audyt SEO, by móc określić jakie działania trzeba przeprowadzić i co poprawić na stronie internetowej. Taki audyt odpowie Ci na wszelkie pytania, jakie elementy trzeba zmodyfikować na stronie internetowej, żeby była ona bardziej przyjazna dla wyszukiwarki. 

 

Na jakie elementy trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

Poznaj działania “on site” i “off site”, które pomogą Ci w promocji Twojej strony internetowej. 

 

 • Sprawdź tytuły i opisy podstron - Znaczniki typu meta title i meta description bezpośrednio wpływają na to, w jaki sposób Twoja strona internetowa jest prezentowana użytkownikom. Ogromne znaczenie ma znacznik title, który odpowiada za tytuł naszej strony internetowej. Najlepszym rozwiązaniem dla danej podstrony jest umieszczenie do dwóch słów kluczowych, które jak najbardziej charakteryzują daną treść. Z kolei znacznik meta description odpowiada za prezentowanie opisu Twojej podstrony. Algorytm Google zmienia się cały czas i na chwilę obecną opis meta description już nie ma takiej mocy, jak miał do tej pory. Zalecamy Ci jednak sformułować go w oparciu o słowa kluczowe, tak by jak najlepiej zachęcił osoby do odwiedzenia Twojej witryny. 

 • Sprawdź, czy na Twojej stronie są unikalne treści - Google strasznie nie lubi jeśli na stronie internetowej są powielane treści. Zadbaj o to, by były one unikalne. Pod żadnym pozorem nie kopiuj z innych stron, ponieważ negatywnie to wpływa na pozycjonowanie strony internetowej.
  Jak sprawdzić, czy na mojej stronie są unikalne treści?
  Istnieje szereg narzędzi, które można wykorzystać do sprawdzenia oryginalności tekstów. Jeśli nie masz czasu na szukanie polecamy Ci skopiowanie fragmentu treści z Twojej strony internetowej i wklejenia w wyszukiwarce Google. Jeśli pokażą się strony konkurencji, gdzie występuje dany fragment to przygotuj się na napisanie treści od nowa. Tym razem już samemu lub z pomocą copywritera. 

 • Dodaj stronę do Google Search Console - GSC jest to narzędzie, dzięki któremu dowiesz się wielu przydatnych rzeczy na temat Twojej strony internetowej takich jak zalecenia Google, skuteczność słów kluczowych itp.  Dzięki Google Search Console będziesz mógł dodać mapę witryny, która pomoże robotom Google w indeksowaniu Twojej strony www. 

 • Optymalizacja prędkości wczytywania strony internetowej  - zadbaj o to by strona internetowa wczytywała się jak najszybciej na komputerach oraz telefonach komórkowych. Nikt nie lubi czekać, jeśli strona długo się wczytuje. Do przeanalizowania prędkości strony internetowej pomocne może być narzędzie PageSpeed Insight, dzięki któremu zobaczysz jak wydajna jest Twoja strona www. 

 • Linki wewnętrzne - zadbaj o poprawną strukturę linków wewnętrznych na stronie internetowej. Linki wewnętrzne w najprostszym tłumaczeniu umożliwiają wyszukiwarce dotarcie do wszystkich podstron witryny. 

 • Pozyskuj linki zewnętrzne - Wartościowe linki z innych serwisów internetowych wpływają na pozycję Twojej strony internetowej. Tylko przemyślane i odpowiednie działania mogą przynieść konkretne efekty. Możesz pozyskiwać linki ze stron o zbliżonej tematyce, blogów, katalogów firm, for internetowych. 
   

Co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie strony internetowej. 

Na pozycjonowanie strony pozytywnie wpływa systematyczna publikacja unikalnych, wartościowych treści. Wystrzegaj się kopiowania jak tylko możesz. 

 

Jakie są przydatne wtyczki do pozycjonowania strony internetowej?

Większość stron zbudowanych jest na najbardziej popularnym systemie do zarządzania treścią - Wordpress. Jeżeli posiadasz stronę internetową właśnie na systemie Wordpress, to koniecznie zapoznaj się z wtyczką Yoast SEO, która wskaże Ci elementy będące do poprawy. Dzięki stosowaniu się do wytycznych, które podpowiada wtyczka dużo łatwiej będzie Ci zadbać o poprawną optymalizację treści. 

 

Na co uważać przy pozycjonowaniu strony internetowej?

Nieodpowiednie działania lub brak doświadczenia mogą doprowadzić do nałożenia kary od Google, która może spowodować wykluczenie strony internetowej z wyników wyszukiwania. Pozyskiwanie linków w nieodpowiedni sposób może zaszkodzić Twojej witrynie. Wystrzegaj się różnych platform wymiany linków (SWL) oraz posiadania na stronie internetowej skopiowanych treści z innych stron. 

W tej branży nie ma czegoś takiego jak szybkie pozycjonowanie strony internetowej, dlatego działania należy prowadzić ostrożnie i przemyślanie. 

 

Samemu pozycjonować stronę internetową, czy zlecić działania profesjonalistom?

Naszym zdaniem temat pozycjonowania jest dosyć szeroki i brak odpowiedniej wiedzy oraz  działań może przynieść dużo większe straty niż pożytek dla strony internetowej. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś w stanie samemu zająć się pozycjonowaniem czy nie lepiej zlecić to osobom, które mają w tym doświadczenie. Nie sądzisz, że dużo lepiej zająć się tym co umiesz robić najlepiej niż uczyć się czegoś od nowa. Wiele osób poszukuje informacji jak pozycjonować stronę internetową. Na to nie ma złotej reguły. Mocno wierzymy, że dasz radę i nasz artykuł będzie dla Ciebie inspiracją do prowadzonych działań. Nie sposób jest wszystko omówić w jednym artykule. Przedstawiliśmy Ci podstawowe zasady, które pozytywnie lub negatywnie mogą wpłynąć na Twoją stronę www. Zachęcamy Cię do śledzenia bloga naszej Agencji Interaktywnej. Będziemy na bieżąco publikować artykuły na temat SEO, które mogą Cię zainteresować. 


 


Tagi: Rozwój firmy SEO